008_1024

Topná fólie HeatDecor patří do kategorie topných elementů, které emitují dlouhovlnné infračervené záření. Na základní topné fólii, která tvoří zároveň izolační a ohnivzdornou vrstvu, je speciálním způsobem nanášená vrstva aktivního uhlíku. Pro přívod elektrické energie slouží měděná elektroda, celý systém je pak laminovaný v PET fólii.

Díky emitovanému dlouhovlnnému infračervenému záření v tomto případě pociťujete příjemné teplo jako od Slunce, na rozdíl od teplovodního topení či topných drátů. Díky použité technologii, materiálu PET, voděodolnému materiálu a minimalizaci množství vzduchu uvnitř fólie při nanášení výhřevné uhlíkové vrstvy má topná fólie HeatDecor velmi dlouhou životnost v řádu 30 let.

Vlastnosti topné fólie HeatDecor a její kvalita se odvíjejí od kvality disperzní technologie, která zabezpečuje rovnoměrný rozptyl nano částeček na fólii. Významný vliv má i viskozita a rezistence použitého uhlíku a stříbra, potřebného pro kvalitní spoj s měděnou sběrnicí.

Topná fólie má na sobe naneseny uhlíkové pásy s přesností 1 mikronu. Samotná topná fólie je vyrobena z materiálů, které dokážou odolat teplotám až 150°C

Kde se instalují topné fólie

Pro využití topných fólií jako hlavního zdroje tepla je vhodný víceméně jakýkoliv typ stavby:

 • nízkoenergetická novostavba
 • dřevostavba
 • byty a bytové domy
 • rekonstrukce bytů a domů, kde se často instaluje jako podlahové topení přímo pod plovoucí podlahu
 • roubenka, chata
 • kanceláře
 • restaurace
 • penziony
 • kadeřnictví

Nízkoenergetická novostavba a použíti jako hlavní zdroj je nejčastější využití topné fólie. Velmi často fóliím sekunduje jako doplňkové topení krb, který dotváří příjemnou atmosféru. Tato kombinace je z našeho pohledu ideální. Večer si uděláte příjemné prostředí a zatopíte si v krbu.  Termostaty postupně podlahové topení odpojí tam, kam dosáhne teplo z krbu. Následně v noci, kdy všichni již spí a krb postupně vyhasíná se podlahové topení zase začne zapínat jak teplota klesá pod naprogramovanou teplotu na termostatech.

Výhody topné fólie HeatDecor

30% úspora oproti elektrickému vytápění a 60% oproti vytápění na tuhá paliva

Fólie HeatDecor pomáhají ušetřit energii díky dlouhovlnnému infračervenému záření tím způsobem, že se teplo šíří rovnoměrně, vytápí se celá plocha podlahy a výměna tepla je velmi efektivní.

Bezpečnost

Na vytápění není potřebný žádný plamen, takže nemůže vzniknout nehoda, negeneruje se CO2 a vytápění je bezpečné pro děti i seniory.

Instalace

Jednoduchost a rychlost instalace šetří čas a náklady. Fólie se klade pod plovoucí podlahu, v případě rekonstrukce a úspory nákladů, je možné fólii položit na existující podlahu, a potom jen překrýt novou podlahou. Ušetříte tím náklady na izolaci. Oproti běžným fóliím jsou fólie HeatDecor velmi pevné a odolné a je možné je instalovat nejen pod plovoucí podlahu, ale i přímo pod betonový nebo anhydrit potěr a využít tak výhodu akumulační vrstvy. Topné fólie HeatDecor je možné instalovat i do koupelen.

Tiché a čisté řešení

Vytápění fóliemi HeatDecor je jednoduché na provoz, nevydává žádné zvuky, negeneruje žádné vibrace ani splodiny do ovzduší. Samotná instalace pod podlahu je čistý a suchý proces, který umožňuje instalaci tohoto vytápění během jednoho – dvou dnů. Nehrozí zamrznutí jako v případě topení na bázi vody a náběh topení je do několika málo minut.

Konstrukce topné fólie HeatDecor

Typ fólie Výkon
[W / mb]
Šířka
[cm]
Napětí
[V]
Max. Teplota
[°C]
Max délka jednoho pásu
[mb]
HD305 – 110 110 50 230 cca 50°C 12
HD305 – 70 70 50 230 cca 40°C 20
HD305 – 40 40 50 230 cca 32°C 33
HD305 – 30 30 50 230 cca 28°C 45
HD310 – 220 220 100 230 cca 50°C 8
HD310 – 140 140 100 230 cca 40°C 13
HD310 – 80 80 100 230 cca 32°C 20
HD310 – 60 60 100 230 cca 28°C 28

Výrobní proces

 • nanášení uhlíkové vrstvy s vysokou přesností
 • fólie nejvyšší kvality se žáruvzdornými vlastnostmi
 • předcházení jiskření na měděné sběrnici pomocí speciálního designu stříbrné vrstvy
 • speciální technologický krok v produkci, který zabezpečuje voděodolnost
 • použitá Laminex fólie pro nejkvalitnější izolaci

Fólie HeatDecor minimalizují riziko vzniku jiskření mezi uhlíkovými výhřevnými elementy a měděnou sběrnicí. Většina případů nežádoucího jiskření je způsobená vzduchovou vrstvou mezi fólií a sběrnicí. Proto je důležitá technologie laminovaní fólie, která nežádoucí vzduch odstraňuje.

Fólie HeatDecor jsou vyráběny renomovaným výrobcem v Jižní Korei za dodržení přísných technologických procesů a kontrolních mechanizmů.

Cenová nabídka ZDARMA

Pro více informací volejte +420 731 27 26 27

Vzorová cenová nabídka a zadání poptávky