Jak funguje topná fólie

Topná fólie HeatDecor patří do kategorie topných elementů, které emitují dlouhovlnné infračervené záření. Na základní topné fólii, která tvoří zároveň izolační a ohnivzdornou vrstvu, je speciálním způsobem nanášená vrstva aktivního uhlíku. Pro přívod elektrické energie slouží měděná elektroda, celý systém je pak laminovaný v PET fólii.

Díky emitovanému dlouhovlnnému infračervenému záření v tomto případě pociťujete příjemné teplo jako od Slunce, na rozdíl od teplovodního topení či topných drátů. Díky použité technologii, materiálu PET, voděodolnému materiálu a minimalizaci množství vzduchu uvnitř fólie při nanášení výhřevné uhlíkové vrstvy má topná fólie HeatDecor velmi dlouhou životnost v řádu 30 let.

Vlastnosti topné fólie HeatDecor a její kvalita se odvíjejí od kvality disperzní technologie, která zabezpečuje rovnoměrný rozptyl nano částeček na fólii. Významný vliv má i viskozita a rezistence použitého uhlíku a stříbra, potřebného pro kvalitní spoj s měděnou sběrnicí.

Topná fólie má na sobe naneseny uhlíkové pásy s přesností 1 mikronu. Samotná topná fólie je vyrobena z materiálů, které dokážou odolat teplotám až 150°C

Kompletní informace

Topné fólie a úspora energie

30% úspora oproti elektrickému vytápění a 60% oproti vytápění na tuhá paliva

Fólie HeatDecor pomáhají ušetřit energii díky dlouhovlnnému infračervenému záření tím způsobem, že se teplo šíří rovnoměrně, vytápí se celá plocha podlahy a výměna tepla je velmi efektivní.

Řešení, když je topná fólie instalovaná přímo pod plovoucí podlahou, je charakteristické nízkými ztrátami vytvořené tepelné energie, protože vyprodukované teplo se přímo přenáší na povrch podlahy. Topný systém je plně automatizovaný pomocí termostatů,díky kterým je možné regulovat maximální teplotu podlahy stejně tak jako i teplotu vzduchu ve vytápěném prostoru. Kvalitní regulace zabraňuje zbytečnému přehřívání místností a ztrátám energie. Díky programovatelným termostatům je možné nastavit nižší teplotu v čase, kdy není nikdo doma a komfortnější teplotu během večera, po návratu z práce.

Kompletní informace
podlaha_rodina

Topná folie a zdraví

Určitě se ptáte jak je na tom vztah topná folie a zdraví. Na následujících řádcích se Vám pokusíme tuto otázku zodpovědět.

Slunce představuje obrovskou zásobárnu energie. To však neznamená, že všechna tato energie prospívá lidskému tělu. Bez slunečního záření by na Zemi neexistoval život. Na druhou stranu však jeho přílišné množství naši pokožku poškozuje. Právě z tohoto důvodu se doporučuje terapie infračerveným zářením. Tento typ terapie totiž přináší všechny výhody přirozeného slunečního záření bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Infračervené světlo není jako ultrafialové záření. Infračervené světlo proniká přibližně 4 cm hluboko do těla. Tím zlepšuje krevní oběh a zároveň obnovuje poškozené buňky. Energie, která se k nám dostává prostřednictvím slunečního záření, je na Zem přepravovaná pomocí elektromagnetického záření jako paprsky. Ty mohou být rozděleny do několika skupin podle vlnové délky.

Vlnovou délku měříme v nano-metrech (nm). Každá vlnová délka představuje určitou část energie. Čím je frekvence vlny vyšší, tím je vlnová délka kratší a tedy je schopna přepravit více energie. Zjednodušeně řečeno – vyšší frekvence znamená kratší vlnovou délku a tedy i více energie. Až na povrch Země se dostane jen část slunečního záření, zbytek je pohlcen atmosférou naší planety. Energie, která dosáhne zemského povrchu zahrnuje mnoho typů záření od ultrafialového přes viditelné až po infračervené.

Kompletní informace

Komfort ovládání

V ovládání jsou rozdíly poměrně zřejmé. Zjednodušení nastavení, programování a eventuálně možnost pro dálkové ovládání např. přes telefon. Možností ovládání je hned několik:

  • mechanické kolečko
  • programovatelný, nyní většinou již s dotykovým ovládáním
  • programovatelný s centrální jednotkou, který Vám umožní nastavit a ovládat vše přes PC, telefon či tablet
  • řízení jako součást systému pro inteligentní dům, alias Autopilot.
Kompletní informace