Jak funguje topná fólie

Topná fólie HeatDecor patří do kategorie topných elementů, které emitují dlouhovlnné infračervené záření. Na základní topné fólii, která tvoří zároveň izolační a ohnivzdornou vrstvu, je speciálním způsobem nanášená vrstva aktivního uhlíku. Pro přívod elektrické energie slouží měděná elektroda, celý systém je pak laminovaný v PET fólii.

Díky emitovanému dlouhovlnnému infračervenému záření v tomto případě pociťujete příjemné teplo jako od Slunce, na rozdíl od teplovodního topení či topných drátů. Díky použité technologii, materiálu PET, voděodolnému materiálu a minimalizaci množství vzduchu uvnitř fólie při nanášení výhřevné uhlíkové vrstvy má topná fólie HeatDecor velmi dlouhou životnost v řádu 30 let.

Vlastnosti topné fólie HeatDecor a její kvalita se odvíjejí od kvality disperzní technologie, která zabezpečuje rovnoměrný rozptyl nano částeček na fólii. Významný vliv má i viskozita a rezistence použitého uhlíku a stříbra, potřebného pro kvalitní spoj s měděnou sběrnicí.

Topná fólie má na sobe naneseny uhlíkové pásy s přesností 1 mikronu. Samotná topná fólie je vyrobena z materiálů, které dokážou odolat teplotám až 150°C

Kompletní informace

Topné fólie a úspora energie

Topné fólie HeatDecor jsou ze všech současně dostupných technologií nejvíce výhod a jsou vhodné pro většinu staveb.

S účinností neuvěřitelných 99%, bezúdržbovým provozem, nízkou spotřebou a bez potřeby kotelny a potrubí budete jen těžko hledat lepší zdroj vytápění. Plošné vytápění proti teplovodnímu a kabelům nahřívá celou plochu podlahy ihned a rovnoměrně. Přesná regulace termostatem v každé místnosti zajistí vysoký komfort bez víření prachu a vysušování vzduchu předurčuje topné fólie jako hlavní i doplňkové topení. Termostaty je možné řídit i na dálku z telefonu či ovládat centrálním řízením typu LOXONE.

Díky modernímu řízení je možné nastavit nižší teplotu v čase, kdy není nikdo doma a komfortní teplotu během večera, po návratu z práce.

Kompletní informace
podlaha_rodina

Topná folie a zdraví

Topné fólie využívají principu dlouhovlnného infračerveného záření.  Stejným principem se šíří teplo ze slunce a právě toto teplo má pozitivním vliv na zdraví i samotné klima v domácnosti. Nevysušuje vzduch, má antibakteriální a protiplísňové účinky. Infračervené světlo zlepšuje krevní oběh a zároveň obnovuje poškozené buňky.

Kompletní informace

Komfort ovládání

V ovládání jsou rozdíly poměrně zřejmé. Zjednodušení nastavení, programování a eventuálně možnost pro dálkové ovládání např. přes telefon. Možností ovládání je hned několik:

  • mechanické kolečko
  • programovatelný, nyní většinou již s dotykovým ovládáním
  • programovatelný s centrální jednotkou, který Vám umožní nastavit a ovládat vše přes PC, telefon či tablet
  • řízení jako součást systému pro inteligentní dům, alias Autopilot.
Kompletní informace

Cenová nabídka ZDARMA

Pro více informací volejte +420 731 27 26 27

Vzorová cenová nabídka a zadání poptávky