Proč Loxone, proč vůbec chytrý dům?

Chytrý dům je něco, co si lidé spojují se dvěma pojmy, luxusem a nepotřebnými hračkami ovládanými mobilem. Ale je to opravdu tak? Zamysleli jste se někdy nad tím, co tzv. domácí automatizace zvaná „chytrý dům“ dokáže přinést konkrátné Vám?

Chytrý dům dle naší definice je dům, který umí automatizovat rutinní úkoly a tím vám ušetří čas. Čas, který můžete využít např. na to si v klidu vypít ranní kávu, relaxovaní ve vaně nebo si vychutnat poslech Vaší oblíbené muziky, proste mít více času pro sebe a své milé. Loxone to umí s vynikajícím poměrem cena / výkon.

Chytrý dům je cenově dostupný pro každého, kdo o to stojí. Dokážeme nabídnout jak základní řešení pro vytápění, tak i plně vybavený systém řídící osvětlení a stínění, až po automatické řízení bazénu a dokonalé ozvučení.

Chytrý dům dle naší filozofie Vám bude sloužit dlouho a spolehlivě. Loxone je ideální češení.

Intuitivní ovládání

Ovládání domácnosti se pro vás stane příjemným doplňkem. Vše, co jde by mělo fungovat zcela autonomně, bez Vašeho zásahu. Tzn, když procházíte chodbou tak se večer samo rozsvítí světlo. Když vejdete do koupelny tak se sama pustí příjemná relaxační hudba. Když ráno vstanete, sami se vytáhnou žaluzie v celém domě, když v létě začne pražit slunce, tak se sáhnou a když přijde bouřka tak se zase vytáhnou. Když jste na dovolené pustí se simulace přítomnosti, aby odradila zloděje. Topení je samozřejmost, to musí fungovat tak, abyste o něm ani nevěděli a prostě měli doma příjemné klima.

Ale když už je třeba něco přenastavit, změnit režim topení, protože přišla návštěva, nebo jedete na týden na lyže, ovládání zvládne každý z tabletu nebo telefonu.

Vytápění jako základ

Topí jen kdy je třeba, kde je třeba a na teplotu, která je příjemná. Tím, že netopí zbytečně, a topí přesně, dokáže chytré řízení vytápění ušetřit až 30 % nákladů na vytápění. Ideální topný systém jsou topné fólie. Topení umí takové vychytávky jako:

  • zná kalendář a ve státní svátky topí, jak o víkendu, aniž byste na to museli myslet
  • při otevřeném okně utlumí topení
  • umí sám ukončit topnou sezónu podle datumu či venkovní teploty
  • používá venkovní teplotu zpředpovědi počasí pro efektivnější topení
  • dokáže sluníčko a stínění použít kvytápění
  • zapne topný žebřík vkoupelně, když naroste vlhkost vzduchu, protože ví, že se právě sprchujete

Automatické stínění

Chytrý dům umí v zimě používat sluníčko pro vytápění i v létě zastínit dle aktuálního počasí a klimatu v domě. Již se Vám nestane, že přijdete do přehřátého domu, kde jsou vytažené žaluzie a klimatizace se snaží situaci zachránit. Automatické stínění Vám takto dokáže ušetřit nemalé peníze na provozu. Dům Vás také ráno probudí tak, že jemně pustí sluníčko do místnosti.

Inteligentní přístupový systém

Ano i soukromý přístupový systém vám dokáže velmi zjednodušit život, a hlavně Vám dodá vetší pocit bezpečí. Při odchodu stačí poklepat třikrát na Loxone tlačítko a dům za vás sníží teplotu pro vytápění či vypne chlazení, zhasne světla, zavře garážová vrata, odpojí zásuvky, kde míváte žehličku, vypne TV i rádio, zapne alarm, přesměruje domovní zvonek s kamerou k Vám na mobil. Vše jen jedním trojklikem.

Inteligentní osvětlení

Mysleli jste, že chytré světlo je to, když přes wifi z mobilu nastavíte fialovou barvu? Systém chytrého domu, tak jak ho chápeme umí daleko více. Umí v noci na chodbě a wc pustit jen tlumené světlo, aby vás neprobudil, umí při soumraku sám přisvítit, abyste si mohli v klidu číst. Umí zhasnout všechna světla, když jdete spát opět trojklikem na tlačítko v ložnici. Umí rozsvítit tlumené světlo, když si večer pustíte TV či rozsvítit na schodech pouze tlumené světlo v čase kdy uspáváte dítě nebo Vás po ránu pomalu probudit.

Fantazii a automatizaci se meze nekladou

U chytré domácnosti to platí dvojnásob. Základ je vždy stejný, ale specifické požadavky dělají každý dům originální. I když máte řadovou zástavbu s navenek úplně stejnými domy, každý může umět něco jiného. Někdo chce mít pouze automatické topení, někdo si přeje i zavlažování a řízení a osvětlení i ozvučení bazénu. Ozvěte se nám a domluvíme se, co by byl ten Váš ideál.

Důležité je jedno, aby jste se doma cítili vy a Vaši blízcí dobře a bezpečně.

Proč chytrý dům LOXONE od nás?

Samozřejmě existují různé systémy pro ovládání vytápění, stínění, alarmu, osvětlení či video vrátného. Chytrý systém v našem pojetí je jak vyladěný orchestr, který v součinnosti dokáže řešit úkoly daleko efektivněji a chytřeji než parta sólistů na fotbalovém hřišti.

Ve srovnání s individuálními řešeními pro různé úkoly, dokážeme většinou nabídnout i výhodnější cenu za kompletní řešení. A není třeba si pořídit hned celý systém. Víme, že stavba je občas jak černá díra. Dokážeme při stavbě poradit, co dává největší smysl pro Váš rozpočet, kde a jak udělat správnou přípravu a časem systém rozšiřovat tak, jak porostou Vaše potřeby a s tím i Váš komfort.

Jsme certifikovaný partner Loxone Gold Partner.

Konzultace a kalkulace ZDARMA

Pro více informací volejte ‭+420 731 272 627‬

Vzorová cenová nabídka a zadání poptávky